O nás

Chovem a v podstatě také těsným soužitím se psi se věnujeme již od roku 1982. Prvním rodinným, samozřejmě loveckým psem, byla fenka drsnosrstého jezevčíka Borinka, úžasné, hodné a pracovité zvířátko, jen krásy moc nepobrala, to nám ale vůbec nevadilo. V roce 1987 jsme si pořídili našeho prvního retrievera, byl jím Golden retriever – Andy z Klínovce. V té době samozřejmě nikdo nebral Goldena vážně jako loveckého psa, ale Britík (Andy) byl po pracovní stránce jedinečný pes a svůj obdiv si brzy vybudoval, bohužel mu chyběl zub tedy nebyl nikdy uchovněn. Zakladatelkou našeho retrívřího chovu byla Nikolka (Elza od Fořtové, jejímž otcem byl Dyk z Oudolnice ). Nikolka byla naše černé kulaté sluníčko, prostě labrador se vším všudy.
Chovu cairnteriérů se věnujeme od roku 1996, kdy jsme v naší početné psí rodině uvítali fenečku Arbu Eliku od chovatele pana Milana Kazdy z Lysé nad Labem. Cairn terrier nás opravdu překvapil jak svými výbornými loveckými kvalitami, tak i výbornou povahou. Po mnoha loveckých a výstavních vítězstvích naší fenky jsme si z druhého vrhu nechali fenečku Beky od Kletecké hráze. Dále do naší rodiny patří pejsek Multichampion Boss - Voice vom Smaragd importovaný z Německa od paní chovatelky Gabriely Lach. Pejsek je potomkem šampionů z chovatelské stanice Hjohoo' s Hjo a na rozdíl od našich fenek, které jsou pšeničného zbarvení je Boss žíhaný.
Od vzniku naší chovatelské stanice jsou pro nás pejsci nejen našimi nejlepšími kamarády, ale také pomocníky v myslivosti, a od roku 2000 také pomáhají v oblasti canisterapie pod vedením Výcvikového canisterapeutického sdružení Hafík, o.s..