Myslivost

Myslivecká kynologie v naší CHS od Kletecké hráze
Láska k myslivosti se vším co obnáší je v naší rodině předávána již třetí generaci. Prvním pejskem, který se stal v roce 1982 naším pomocníkem na poli myslivosti byla fenka drsnosrstého jezevčíka Borinka, byla neskutečně škaredá, ale skvělá tzv.“pracantka“.
Jak říkají nestoři myslivosti, každý správný myslivec, by měl mít loveckého psa. Říká se, že kdo chodí do honitby bez psa, je pouze polovičním myslivcem. Lov se psem je totiž nejen mnohem krásnější a kultivovanější , ale také efektivější.
Na poli myslivecké kynologie, využíváme naše pejsky (Zlaté retrívry a Labradorské retrívry) především jako přinašeče zvěře pernaté (kachny, bažanti) a srstnaté (zajíci). Dále jako norníky (Cairn teriéři ) při dohledávce střelené zvěře na lovech individuálních a při naháňkách na černou zvěř.
Psi jsou v tomto smyslu nepostradatelní pomocníci. Naši pejsi také skládají pro svou praxi potřebné lovecké zkoušky a to zkoušky vloh, podzimní zkoušky, speciální zkoušky z vodní práce, lesní zkoušky a norování. V této oblasti se již můžeme pochlubit nemalými úspěchy.
Výkony na zkouškách a fotografie z nácviků a praktických lovů můžete sledovat na našich vebových stránkách.